fot. twitter.com/NFOSiGW

Resort środowiska stawia na geotermię

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało wieloletni program rozwoju geotermii w Polsce. Jego koszt wynosi blisko 50 mld złotych.

„Wieloletni Program Rozwoju Wykorzystania Zasobów Geotermalnych w Polsce” to – jak wskazał wiceminister klimatu i środowiska oraz Główny Geolog Kraju, Piotr Dziadzio – mapa drogowa rozwoju geotermii do 2040 roku, z perspektywą do roku 2050.

„Dokument składa się z dziewięciu punktów, uwzględniających potencjał geotermii płytkiej z wykorzystaniem głównie gruntowych pomp ciepła w zakresie mocy 30 kW i ponad 200 kW. Program promuje wykorzystanie energii pochodzącej z płytkich części Ziemi, czyli z głębokości sięgającej do 150 metrów, która jest dostępna przez 365 dni – jest to stabilne i bezpieczne odnawialne źródło energii” – poinformował Piotr Dziadzio.

Program zakłada również m.in. stworzenie specjalnego obszaru, gdzie miałaby być rozwijana technologia gruntowych pomp ciepła. Jego strategia opiera się na trzech podstawowych filarach: badaniach, wykonywaniu i realizacji instalacji pilotażowych, wdrożeniach oraz edukacji i promocji.

Szacunkowy koszt realizacji programu rozwoju geotermii w Polsce ma wynieść blisko 50 mld złotych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl