PAP/EPA

Tedros Adhanom Ghebreyesus ponownie wybrany na szefa Światowej Organizacji Zdrowia

Tedros Adhanom Ghebreyesus został ponownie wybrany na szefa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – poinformowało we wtorek Światowe Zgromadzenie Zdrowia, najwyższy organ decyzyjny WHO. Wybór był formalnością, ponieważ Tedros Adhanom Ghebreyesus był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Minister zdrowia Niemiec Karl Lauterbach pogratulował Tedrosowi Adhanomowi Ghebreyesusowi na Twitterze i napisał, że w pełni zasłużył on na „spektakularny wynik głosowania”; dotychczasowy szef WHO otrzymał 155 na 160 głosów.

Niemcy przejęły niedawno od USA funkcję głównego donatora WHO – przypomina Reuters.

Tedros Adhanom Ghebreyesus, który rozpocznie teraz drugą, pięcioletnią kadencję na czele WHO, jest byłym ministrem zdrowia Etiopii; zarządzał Organizacją przez cały okres trwania pandemii koronawirusa.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl