fot. Monika Bilska

Warmińsko-mazurskie: pijana 27-latka bez prawa jazdy wjechała autem w radiowóz

Policyjny patrol z Węgorzewa na Mazurach zatrzymał kobietę kierującą peugeotem, która wjechała w tył radiowozu, a potem usiłowała odjechać z miejsca zdarzenia. Okazało się, że 27-latka jest pijana i nie ma prawa jazdy – podała policja.

Funkcjonariusze prewencji zostali wezwani do kolizji dwóch samochodów na ul. Jana Pawła II w Węgorzewie. Po dojechaniu radiowozem na miejsce, zatrzymali się na parkingu i zajęli obsługą zgłoszonego zdarzenia.

„Nagle w tył radiowozu uderzył samochód marki peugeot wyjeżdżający z sąsiedniego parkingu. To jednak nie powstrzymało kierowcy, który usiłował odjechać z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze pojechali za nim i po chwili zatrzymali” – podała policja.

Okazało się wtedy, że za kierownicą siedzi kobieta, od której policjanci od razu wyczuli zapach alkoholu. Ich podejrzenia potwierdziło badanie, które wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W dodatku mieszkanka gminy Węgorzewo nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami.

Zaraz potem 27-latka została przewieziona do komendy, a jej auto przetransportowano na policyjny parking.

„Kobieta nie potrafiła logicznie wytłumaczyć swojego zachowania i nie była świadoma tego, co się stało” – przekazała policja.

Za popełnione przestępstwo kierowania pod wpływem alkoholu kobiecie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat. Odpowie również za wykroczenia spowodowanie kolizji i kierowania pojazdem bez uprawnień.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl