fot. twitter.com/MRiPS_GOV_PL

Resort rodziny planuje rozszerzenie programu „Za Życiem”

Program „Za Życiem” zostanie poszerzony o nowe rozwiązania. Mowa m.in. o rozbudowie sieci hospicjów perinatalnych. Potrzebne zmiany legislacyjne są już przygotowane – zapowiedziała w Narodowym Dniu Życia minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg.

W 2004 roku 24 marca ustanowiono Narodowym Dniem Życia. Minister Marlena Maląg zwróciła uwagę podczas debaty, że szczególną troską należy objąć osoby najbardziej potrzebujące. Według minister kompleksowym rozwiązaniem jest wprowadzony w 2016 r. program „Za Życiem”, który ma być poszerzony. Zmiany obejmą m.in. powstanie Interdyscyplinarnych Zespołów ds. Diagnostyki i Terapii Wad Dziecka w Okresie Perinatalnym i rozbudowę sieci hospicjów perinatalnych. Usługi hospicyjne oraz o charakterze opieki paliatywnej będą nielimitowane.

– Musimy postawić na to, aby powstały zespoły diagnostyczno-terapeutyczne, które będą zajmowały się dzieciątkami z wadami perinatalnymi, żeby zespoły sprawnie działały, abyśmy mieli sieć hospicjów i co najmniej jedno na terenie każdego województwa. Chodzi o to, aby hospicja sprawnie działały i miały zapewnione nielimitowane finansowanie – mówiła minister Marlena Maląg.

Ważna jest także polityka informacyjna.

– Nasz zamysł jest taki, aby został stworzony portal informacyjny z infolinią centralną, gdzie będzie możliwość kontaktu z asystentami rodziny, z osobami, które mogą wesprzeć i przeprowadzić daną osobę przez ten trudny czas – oznajmiła szef resortu rodziny.

Jak dodała minister Marlena Maląg, proponowane działania mają być wdrażane konkretnymi ustawami. Zmiany legislacyjne w tej kwestii są już przygotowane.

– Myślę, że to jest perspektywa pierwszego półrocza tego roku, kiedy muszą być pokazane konkrety, takie jak zespoły diagnostyczno-terapeutyczne, które będą otaczały wsparciem. To jest wyzwanie tego czasu i my musimy to zrealizować jak najwcześniej – podsumowała minister Marlena Maląg.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl