fot. twitter.com/mf_gov_pl

Resort finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami o zwrocie pieniędzy z podatku

Do użytkowników poczty elektronicznej trafiają fałszywe e-maile o zwrocie pieniędzy za rachunek podatkowy – ostrzega w komunikacie Ministerstwo Finansów. Takie e-maile są próbą wyłudzenia danych i nie należy ich otwierać – podkreśla resort.

Ministerstwo tłumaczy, że w e-mailu znajduje się fałszywa informacja, dotycząca „otrzymania >>zwrotu pieniędzy za ostatni rachunek podatkowy<<„, według której warunkiem zwrotu pieniędzy „ma być uzupełnienie formularza elektronicznego na stronie internetowej Ministerstwa Finansów”.

„Do wiadomości dołączony jest załącznik o nazwie DYREKCJA GENERALNA FINANSA PUBLICZNA.pdf, który udaje oficjalną korespondencję urzędową” – tłumaczy w komunikacie resort i ostrzega, że wiadomość ta nie jest wysyłana przez ministerstwo.

Odnośnik zawarty w wiadomości prowadzi do „fałszywej strony internetowej, która nie należy do Ministerstwa Finansów i wyłudza dane osobowe, hasło logowania do poczty elektronicznej oraz dane karty kredytowej” – podaje MF. Ministerstwo dodaje, że „w pliku nie stwierdzono obecności żadnego znanego kodu złośliwego”. Zaleca jednak, aby nie otwierać pliku i apeluje o ostrożność.

PAP/RIRM

drukuj