Relacje biznesowe Piotra P. z Hanną Gronkiewicz-Waltz?

Nie milkną echa po informacji o powiązaniach prezydenta Bronisława Komorowskiego z Piotrem. P, oficerem WSI, a zarazem prezesem SKOK Wołomin. Media donoszą, że Piotra P. miały łączyć relacje biznesowe z prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz Waltz.

Chodzi o przetarg na budowę bulwarów w lewobrzeżnej części stolicy. Konkurs  wygrała w 2012 roku Hydrobudowa Gdańsk. Krótko przed przetargiem w radzie nadzorczej firmy znalazł się m.in. Piotr. P.

Ostatecznie firma upadła, bulwary prędko nie powstaną, a pieniądze zostały najprawdopodobniej wyprowadzone na Cypr. Jarosław Krajewski, przewodniczący Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość w Radzie m.st. Warszawy mówi, że wcześniej ratusz bronił wykonawcy.

– Warszawski Ratusz nie reagował na opóźnienia. Możemy też mówić o pewnych zaniedbaniach, ponieważ terminy pośrednie, które nie były dotrzymywane powinny skłonić ratusz do rozwiązania umowy zdecydowanie wcześniej. Tolerowanie przez Hannę Gronkiewicz-Waltz i jej współpracowników bardzo poważnych opóźnień ze strony firmy Hudrobudowa Gdańsk skłaniały do stawiania wielu pytań o to, dlaczego ten wykonawca jest traktowany w sposób ulgowy. Na te pytania nie uzyskaliśmy odpowiedzi – powiedział Jarosław Krajewski.

W sobotę poseł Bartosz Kownacki przedstawił zdjęcie z premiery filmu Bitwa Warszawska, na którym widać prezydenta w towarzystwie m.in. Piotra P.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl