fot. PAP/Leszek Szymański

Prokuratura: do 15 lat więzienia dla Krzysztofa W. ws. SKOK Wołomin

Do 15 lat więzienia grozi byłemu oficerowi WSI i byłemu prezesowi Fundacji Pro Civili  Krzysztofowi W. Dołączył on do grona podejrzanych w śledztwie ws. działalności na szkodę SKOK Wołomin – wyłudzania z tej Kasy kredytów i pożyczek.

Gorzowska prokuratura zarzuca mu przynależność do grupy przestępczej i dokonanie trzydziestu dwóch wyłudzeń na łączną kwotę ok. 100 mln zł – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim Roman Witkowski

– W lutym został w stosunku do niego (Krzysztofa W. – red.) wystosowany areszt tymczasowy. Został wcześniej oczywiście przesłuchany w charakterze podejrzanego. Zarzucono mu dwa – można powiedzieć – czyny. Jeden związany (jest) z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu uzyskanie pożyczek i kredytów ze SKOK Wołomin. Drugi zarzut składa się natomiast z trzydziestu dwóch odrębnych czynów. Jest on związany z wyłudzeniem mienia znacznej wartości ze SKOK Wołomin– wyjaśnił Roman Witkowski.

Łącznie w gorzowskim śledztwie ws. SKOK Wołomin zarzuty usłyszało do tej pory ponad 330 osób. Jednym z głównych podejrzanych w tej sprawie jest b. oficer WSI Piotr P., który zasiadał w Radzie Nadzorczej SKOK Wołomin.  Miał on kierować procederem i wyłudzić z Kasy ponad 1 mld zł.

W 2016 r. Piotr P. został skazany przez warszawski sąd pierwszej instancji na 5 lat pozbawienia wolności. Przed stołecznym sądem trwa obecnie odrębny proces, w którym P. jest oskarżony o zlecenie pobicia w 2014 r. wiceszefa KNF nadzorującego kontrolę w SKOK Wołomin.

RIRM

drukuj