[RELACJA] TORUŃ: ZAKOŃCZYŁO SIĘ 13. DZIĘKCZYNIENIE W RODZINIE

fot. Monika Tomaszek

Nowenna przed 30. rocznicą powstania Radia Maryja rozpoczęła 13. Dziękczynienie w Rodzinie w Toruniu. Główny punkt sobotniego spotkania była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Śmigla, ordynariusza diecezji toruńskiej. Wydarzenie transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.

13. Dziękczynienie w Rodzinie rozpoczęło się o. godz. 11.00 nowenną przed 30. rocznicą powstania Radia Maryja w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Po godz. 12.00 sprawowano Mszę św., której przewodniczył ks. bp Wiesław Śmigiel, Ordynariusz Diecezji Toruńskiej.

W homilii ks. bp Wiesław Śmigiel zaapelował o podejmowanie trudu ocalenia małżeństw i rodzin, szczególnie tych, które przeżywają kryzys [więcej]. 

– Małżeństwa i rodziny potrzebują dziś naszego szacunku, uznania, wdzięczności, wsparcia duchownego, ale też własnego wysiłku, połączonego z otwarciem na łaskę Pana Boga. Proszę wszystkich, abyśmy odważnie, każdy według swojego powołania, podejmowali trud ocalenia małżeństw i rodzin, szczególnie tych, które przeżywają kryzysy. Postawa chrześcijańska to postawa wielkiej troski. Byłoby wielką tragedią, gdybyśmy ograniczyli się tylko do wskazywania słabości, a sytuacją nie do przyjęcia byłoby to, gdybyśmy tych w kryzysie kamienowali. Potrzeba modlitwy, wsparcia, wysiłku, czasem ofiary. Módlmy się w intencji tych młodych, którym tak trudno. Wpierajmy ich, każdy na miarę swojego powołania i swoich możliwości. Każda modlitwa się liczy, każda ofiara duchowa – akcentował ksiądz biskup podczas homilii.

Po zakończeniu Eucharystii kilka słów do uczestników wydarzenia skierował prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

Krótkie przemówienie wygłosił również Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

Przewodniczący Instytutu Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II, Andrzej Jaworski, przekazał eksponaty do muzeum „Pamięć i tożsamość”.

O godz. 14.00 w Amfiteatrze nad Wisłą odbył się koncert Bogdana Trojanka i zespołu Terne Roma.

O godz. 15.00 wierni odmówili modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Następnie odbył się koncert w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Po zakończonym koncercie rozpoczęła się procesja różańcowa w toruńskim sanktuarium.

13. Dziękczynienie w Rodzinie zakończyło się koncertem zespołu Bayer Full w Amfiteatrze nad Wisłą.

radiomaryja.pl

drukuj