fot. twitter.com/PKN_ORLEN

Rekordowe zyski Orlenu

Orlen odnotowuje rekordowe zyski. Spółka przedstawiła w czwartek dane za trzeci kwartał tego roku.

PKN Orlen podsumował trzeci kwartał tego roku.

– Jest to kolejny kwartał z rekordowymi wynikami – poinformował Jan Szewczak, członek zarządu ds. finansowych PKN Orlen.

Jan Szewczak podkreślił, że wyniki to przede wszystkim efekt dobrego zarządzania spółką. Liczby mówią same za siebie – w trzecim kwartale tego roku Grupa Orlen zanotowała przychody na poziomie 36,5 mld zł, czyli o 52 proc. wyższe niż przed rokiem, a zysk netto wyniósł w tym czasie 2,9 mld zł.

– To jest zysk, jaki koncern wypracował do 2015 roku. W jeden kwartał wypracowaliśmy zysk taki, jaki PKN Orlen wypracował przez osiem lat rządów PO-PSL. (…) W tak dobrym wyniku na pewno pomogła nam likwidacja przez obecny rząd szarej strefy. Dzięki temu nie mafie paliwowe, tylko cała branża paliw w Polsce może generować wyższe zyski – powiedział Zbigniew Leszczyński, członek zarządu PKN Orlen ds. rozwoju.

Zbigniew Leszczyński podkreślił, że Orlen jest tak silny, jak silna jest polska gospodarka.

– Polska gospodarka rozwija się obecnie bardzo dynamicznie, dzięki czemu koncern może bardziej się rozwijać i zarabiać – wskazał członek zarządu PKN Orlen ds. rozwoju.

Najbliższe plany to przejęcie Grupy Lotos. Do 14  listopada Orlen ma przekazać Komisji Europejskiej pakiet dokumentów w tej sprawie. Koncern – jak zapewniło jego kierownictwo – robi co może, aby ceny paliw w Polsce były jak najniższe.

TV Trwam News

drukuj