fot. pixabay.com

RCB ostrzega przed burzami z gradem i silnym wiatrem

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami z gradem i silnym wiatrem. Alert RCB przesłano do odbiorców na terenie 12 województw.

„Uwaga! Dziś możliwe wystąpienie gwałtownych burz z gradem i silnego wiatru. Zachowaj ostrożność i zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr” – poinformowało na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

RCB dodało, że alert o tej treści został wysłany do odbiorców na terenie województw śląskiego, pomorskiego, opolskiego, małopolskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego, części powiatów zachodniopomorskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.

Również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem i upałami. Instytut podał, że do godz. 23.00 w środę prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne i bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie około 50 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h, lokalnie możliwe 90 km/h. Miejscami może też spaść grad.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl