fot. PAP/Mateusz Marek

Rafał Trzaskowski zaprezentuje dziś formułę rozszerzenia KO

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ma dziś zaprezentować w Gdyni formułę rozszerzenia Koalicji Obywatelskiej. Politycy Platformy zapowiadają, że chodzi o włączenie w koalicję innych partii i osób zaangażowanych w kampanię prezydencką Rafała Trzaskowskiego.

Członkowie Platformy Obywatelskiej podkreślają, że chodzi o pokazanie wspólnej drogi na przyszłość dla wyborców, którzy poparli kandydata Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Wskazują, że mobilizacja opozycji ma związek z wyborami parlamentarnymi i samorządowymi, które odbędą się za trzy lata.

Dr Tomasz Teluk, politolog, ocenia, że chwilowy entuzjazm polityków Platformy nie wzmocni pozycji partii na polskiej scenie politycznej.

– Osiągając dobry wynik w wyborach prezydenckich, Rafał Trzaskowski chce zbudować środowisko polityczne u boku młodych, gniewnych członków Platformy Obywatelskiej, których reprezentuje. Nie wróżyłbym temu sukcesu, bo Rafał Trzaskowski okazuje się być politykiem mało odpornym – unika spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą. Być może jest to chwilowy zryw, który będzie trwał kilka, kilkanaście miesięcy. Natomiast potem wszystko wróci do normy. Są to piąte wybory z rzędu, które przegrywa Platforma Obywatelska, tak że nie mają się z czego cieszyć – dodaje dr Tomasz Teluk.

Sławomir Neumann z PO wskazał, że jego partia przechodzi gruntowne zmiany i chce na nowo określić swoją tożsamość i program. Zgodnie z zapowiedziami szefa PO Borysa Budki, nowy program formacji ma pojawić się po wakacjach.

RIRM

drukuj