fot. PAP/Piotr Polak

Radom: W. Skurkiewicz z poparciem ruchu Bezpartyjnych Samorządowców

Kandydat PiS na prezydenta Radomia Wojciech Skurkiewicz uzyskał poparcie ruchu Bezpartyjnych Samorządowców. Według jego przedstawicieli Wojciech Skurkiewicz gwarantuje rozwój miasta i jest w stanie m.in. zapewnić, że będzie się rozwijało lotnisko w Radomiu.

Lider lokalnych struktur ruchu Bezpartyjnych Samorządowców Krzysztof Górak podkreślił, że mieszkańcy Radomia w I turze wybrali radę miejską, w której większość uzyskało Prawo i Sprawiedliwość.

„Zdecydowaliśmy się poprzeć kandydata PiS, żeby zapobiec wojnie polsko-polskiej, żeby zapobiec sytuacji, że przez następne pięć lat będziemy słyszeli od prezydenta miasta, że nie da się nic zmienić, ponieważ jest zła rada, że nie ma możliwości porozumienia” – tłumaczył na dzisiejszym briefingu Krzysztof Górak.

Według niego tylko Wojciech Skurkiewicz jako prezydent Radomia gwarantuje rozwój miasta.

„Tylko minister Skurkiewicz (wiceszef MON – PAP) jest w stanie zapewnić, że lotnisko w Radomiu będzie się rozwijało. Oczywiście istnieje potencjalne ryzyko, ale prawdopodobieństwo sukcesu jest na tyle duże, że trzeba iść w tym kierunku” – ocenił Krzysztof Górak.

Wojciechowi Skurkiewiczowi udzielił też poparcia kandydat ruchu Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta Radomia Dominik Hebda, który zajął ostatnie miejsce w I turze wyborów. Głosowały na niego 862 osoby (0,99 proc.).

„Po analizie programu Wojciecha Skurkiewicza, debatach i rozmowach, uznałem, że udzielę poparcia kandydatowi PiS na prezydenta Radomia” – oświadczył Dominik Hebda.

Dodał, że zachęca wszystkich swoich wyborców, by w II turze zagłosowali na kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

W Radomiu do drugiej tury przeszli obecny prezydent Radosław Witkowski z poparciem 39 445 osób (45,47 proc.) i Wojciech Skurkiewicz (PiS), na którego głos oddało 35 043 (40,39 proc.).

PAP/RIRM

drukuj