Radom: W. Skurkiewicz przedstawił swoje propozycje programowe dla ludzi młodych

Powołanie Radomskiej Rady Młodych, pomoc miasta w rozwoju start-upów, darmowa komunikacja dla studentów – to propozycje programowe dla młodych mieszkańców Radomia, które przedstawił w środę kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta tego miasta Wojciech Skurkiewicz.

„Chcę, żeby młodzi radomianie pozostawali w naszym mieście, żeby nie wyjeżdżali do innych miast w poszukiwaniu atrakcji, nauki oraz pracy; by uczestniczyli w sprawowaniu władzy i rządzeniu Radomiem” – zadeklarował Wojciech Skurkiewicz na konferencji prasowej.

Kandydat na prezydenta Radomia zapowiedział m.in. stworzenie Radomskiej Rady Młodych, która ma być organem doradczym prezydenta miasta. Jak zaznaczył, to młodzi ludzie pomogliby mu w dokonaniu wyboru, co ma powstać w Radomiu: tunel aerodynamiczny, ścianka wspinaczkowa, czy kolejny skate-park.

Wojciech Skurkiewicz zapowiedział, że chciałby, aby radomski system kształcenia zawodowego był znów na wysokim poziomie. Dodał, że niezwykle ważna jest dla niego odbudowa programu kształcenia specjalistów dla branży skórzanej i metalurgicznej, która dynamicznie rozwija się w Radomiu.

Wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej zadeklarował też pomoc w rozwoju start-upów.

„Przy wsparciu rządowym i zaangażowaniu miasta ten start biznesowy dla młodych, którzy chcą się realizować w tym obszarze, jest niezbędny” –stwierdził polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Zapowiedział też budowę Mieszkań plus dla ludzi młodych oraz wprowadzenie Radomskiej Karty Studenta z różnymi zniżkami, i darmową komunikację miejską dla studentów z Radomia.

W Radomiu o fotel prezydenta miasta ubiega się także obecny prezydent Radomia Radosław Witkowski (Koalicja na Rzecz Zmian, którą tworzą m.in. PO i Nowoczesna), Robert Mordak (Kukiz’15), Marcin Dąbrowski (SLD), Adam Duszyk (PSL), Ryszard Fałek (Bezpartyjni Radomianie) i z własnego komitetu – Rafał Czajkowski.

PAP/RIRM

drukuj