Rada Warszawy zaskarży decyzję o unieważnieniu uchwały dot. referendum

Rada Warszawy zamierza zaskarżyć do sądu decyzję wojewody mazowieckiego o unieważnieniu jej uchwały dot. referendum ws. zmian granic miasta. Radni krytykują też decyzję Zdzisława Sipiery. Uchwałę ws. wniesienia skargi do sądu i stanowisko w tej sprawie warszawscy radni przyjęli wczoraj głosami Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem radnego Prawa i Sprawiedliwości Dariusza Figury to dość kuriozalna sytuacja, a radni PO chcą wywołać awanturę polityczną. Podobnego zdania jest poseł PiS i byly radny Warszawy Andrzej Melak.

– Rada Warszawy – głosami PO – i władze warszawy po prostu szukają pretekstu do awantury, którą chcą podtrzymać, bo ich merytoryczne argumenty nie mają uzasadnienia, by podważać słuszność tych decyzji pana wojewody, który zakwestionował ich decyzję o przeprowadzeniu referendum. Tu trzeba ubolewać, że społeczne pieniądze wydane na te pytania, akcję reklamową (…) przeprowadzone przed posiadaniem absolutnej pewności, że będzie ono przeprowadzone – to jest wyrzucenie pieniędzy w błoto – ocenia Andrzej Melak.

Uchwałę Rady Warszawy ws. referendum wojewoda mazowiecki  unieważnił w ubiegłym tygodniu, wskazując, że jest ona niezgodna z prawem.

Zdzisław Sipiera przekonywał, że referendum dot. połączenia i zniesienia gminy oraz ustalenia jej granic może się odbyć tylko z inicjatywy mieszkańców. Ocenił, że przeprowadzenie go na wniosek Rady jest niedopuszczalne.

Uchwała Rady Warszawy w tej sprawie była reakcją na projekt PiS zakładający utworzenie metropolii warszawskiej, która objęłaby miasto stołeczne Warszawę i ponad 30 gmin.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl