fot. PAP/Tomasz Gzell

Rada Krajowa PO

W sobotę zebrała się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Wybrani zostali nowi wiceszefowie partii. Donald Tusk mówił o planach na przyszłość, atakując jednocześnie Prawo i Sprawiedliwość.

Rada Krajowa PO zebrała się po raz pierwszy od wrześniowej konwencji partii, a także październikowych wyborów wewnętrznych.

Donald Tusk w swoim wystąpieniu atakował Prawo i Sprawiedliwość.

– Ten dramat i inne kłopoty Polski biorą się m.in., z tego, że tak jak to już wielu z was zauważyło, o czym już Polska mówi od dłuższego czasu, że ta władza abdykowała. Tak naprawdę tej władzy nie ma tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Stąd, ile jest, 200 metrów na Nowogrodzką? Jak się wyjdzie na zewnątrz to właściwie czuć odór upadającej i zepsutej władzy – mówił Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Lider PO wyznaczył zadanie dla szefów regionów Platformy Obywatelskiej, które powinno zostać wykonane do końca lutego 2022 roku. Według Donalda Tuska, powodzenie w wyborach i przygotowanie programu rządzenia po zwycięstwie wymaga pełnej współpracy ze środowiskami niepartyjnymi. Zaznaczył, że bez wsparcia KOD-u i opozycji, PO „nie zabezpieczy wyborów przed fałszerstwem”.

Donald Tusk zaproponował kandydatury na wiceprzewodniczących Platformy Obywatelskiej.

– Zaproponowałem na wiceprzewodniczących: Ewę Kopacz, Małgorzatę Kidawę-Błońską, Marzenę Okła-Drewnowicz i Dorotę Niedzielę. Ponadto zaproponowałem dwóch polityków, na których bardzo liczę i z którymi blisko współpracuję, czyli Bartosza Arłukowicza i Cezarego Tomczyka – wymienił lider partii.

Po serii wystąpień programowych nastąpiła część zamknięta Rady Krajowej, podczas której działacze przystąpili do głosowania nad uzupełnieniem składu kierownictwa partii. Najwięcej głosów otrzymała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska – 220, Dorota Niedziela – 215 głosów, Izabela Leszczyna – 214, następnie Bartosz Arłukowicz, Cezary Tomczyk, Marzena Okła-Drewnowicz i najmniej Ewa Kopacz. I to właśnie Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz wracają na funkcje wiceprzewodniczących po prawie półrocznej przerwie. Oprócz siedmiorga nowych wiceszefów, w prezydium partii są także: prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, szef klubu KO Borys Budka oraz Tomasz Siemoniak.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl