PAP/Paweł Supernak

R. Winnicki: Trzeba wybudować mur z prawdziwego zdarzenia, aby powstrzymać napór na naszą granicę

Jest tylko jedna metoda jak skutecznie powstrzymać napływ i ten napór na nasze granice. Wybudować mur z prawdziwego zdarzenia. Tego dzisiaj się domagamy – powiedział Robert Winnicki, poseł Konfederacji, w Sejmie podczas debaty o przedłużeniu stanu wyjątkowego w pasie przygranicznym.

Podczas debaty w Sejmie nad wnioskiem prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie wyrażenia przez Sejm zgody na przedłużenie stanu wyjątkowego poseł Robert Winnicki ocenił, że polska granica wschodnia „cieknie”.

„Jest szturmowana i niestety rząd nie podołał zadaniu jej uszczelnienia. Tylko dzisiaj potrącony został policjant, który chciał zatrzymać pojazd prowadzony przez z Gruzina z 13 obywatelami Iraku na pokładzie. Został potrącony, bo ci ludzie nie zostali zatrzymani na granicy” – powiedział.

„Codziennie zwiększa się napór na granice i ta granica jest niepilnowana. Wiemy to nie tylko dlatego, że Niemcy wyłapują setki osób, które przejechały przez całą Polskę, ale wiemy to z relacji mieszkańców woj. podlaskiego. Jestem posłem z tego województwa i ludzie cały czas donoszą mi o tym, że Straż Graniczna, chociaż dwoi się i troi, ich wysiłek jest heroiczny, jest wspierana przez policję i wojsko, nie jest w stanie upilnować tej granicy pozbawionej naturalnych barier” – mówił Robert Winnicki.

W jego ocenie rząd zmarnował 30 dni stanu wyjątkowego.

„A napór będzie się zwiększał. Będą oczywiście ofiary tej polityki Łukaszenki. Będą to ofiary, za które odpowiedzialne jest nie tylko Łukaszenka czy Putin, ale za które odpowiedzialni są wszyscy ci, którzy wzywają do przyjmowania imigrantów i dają zachętę setkom tysięcy ludzi na cały świecie do ruszenia w tą podróż. To jest wasza odpowiedzialność” – zaznaczył.

„Jest tylko jedna metoda jak skutecznie powstrzymać napływ i ten napór na nasze granice. To jest wybudować tam ogrodzenie. Wybudować mur z prawdziwego zdarzenia, który będzie chronił szczelnie naszą granicę. Tego dzisiaj się domagamy” – podsumował.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl