fot. twitter.com/RyszardTerlecki

R. Terlecki: W tym tygodniu zaczynamy formułować program – będzie gotowy na początku kampanii

W tym tygodniu zaczynamy zbierać pomysły, które pojawiły się w trakcie konwencji w Katowicach i zaczynamy formułować z nich program, który będzie gotowy na początku kampanii; po ogłoszeniu terminu wyborów, natychmiast zorganizujemy konwencję wyborczą – powiedział PAP szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS podkreślił, że konwencja w Katowicach zgromadziła dwukrotnie więcej uczestników niż analogiczna konwencja cztery lata temu. Ponadto – jak dodał – prawie 500 osób wzięło udział w dyskusjach ekspertów.

„Wszystkie najważniejsze dziedziny życia publicznego i gospodarczego zostały omówione, pojawiło się wiele pomysłów, projektów na przyszłość, także spoza naszego środowiska, byli to również zewnętrzni eksperci i osoby, które przyjeżdżały z różnych stron Polski, przywoziły rozmaite pomysły” – powiedział Ryszard Terlecki.

Szef klubu PiS ocenił, że niektóre pomysły, które pojawiły się w trakcie konwencji, są trudne w realizacji, jednak – jak zapewnił – wszystkie zostaną przeanalizowane.

„Zbieramy te wszystkie pomysły i będziemy je wykorzystywać przy pisaniu programu. Będziemy formułować z tego program i pisać go już w tym tygodniu, więc sam program będzie pewnie gotowy na początku kampanii” – zapowiedział wicemarszałek Sejmu.

„Kiedy zostanie ogłoszony oficjalnie termin wyborów, wówczas powołamy komitet wyborczy, (i) wtedy natychmiast zorganizujemy konwencję wyborczą” – dodał szef klubu PiS.

Trzydniowa konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy „Myśląc: Polska” w Katowicach zakończyła się w niedzielę. Jej efektem – jak zapowiadali politycy PiS – ma być przygotowanie założeń programowych przed wyborami parlamentarnymi.

W trakcie konwencji odbyło się kilkanaście sesji plenarnych z udziałem szefów poszczególnych resortów oraz kilkadziesiąt paneli eksperckich. Głos zabierali również prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz szefowie partii koalicyjnych: Solidarnej Polski – Zbigniew Ziobro i Porozumienia – Jarosław Gowin.

PAP/RIRM

drukuj