fot. PAP/Rafał Guz

R. Czarnecki: nie chcemy żadnych imigrantów spoza Europy

Nie chcemy żadnych imigrantów spoza Europy, żadnych imigrantów muzułmańskich – powiedział w środę eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki.

Czarnecki w rozmowie w TVP Info przypomniał, że rząd premier Ewy Kopacz w 2015 roku, na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli zgodził się na przyjęcie przymusowej kwoty uchodźców.

„Pani premier Ewa Kopacz, w imieniu Polski niestety, podjęła decyzję o tym, że prawie 12 tys. imigrantów, w dwóch ratach, ma do Polski przyjechać, głównie spoza Europy, głównie muzułmańskich” – przypomniał.

Europoseł zaznaczył, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie zgadza się z tą decyzją.

„Z tą decyzją się absolutnie nie zgadzamy, nie chcemy żadnych imigrantów spoza Europy, żadnych imigrantów muzułmańskich” – podkreślił.

Czarnecki powołując się na dane statystyczne Eurostatu przypomniał również, że Polska przyjęła 400 tys. uchodźców z Ukrainy, co sytuuje nas na drugim miejscu po Niemcach, jeśli chodzi o ilość przyjmowanych uchodźców.

„To pokazuje, że jesteśmy bardzo otwarci na uchodźców. Przypomnę, że w latach 90. Polska przyjęła prawie 100 tys. Czeczenów – muzułmanów. Wtedy byliśmy otwarci. Teraz niech inni będą otwarci, my już swoje zrobiliśmy” – podkreślił.

PAP/RIRM

drukuj