Putin o katastrofie smoleńskiej: Wszystko jest już jasne

W Moskwie odbyła się doroczna konferencja prezydenta Rosji Władimira Putina. Uczestniczyło w niej prawie półtora tysiąca rosyjskich i zagranicznych dziennikarzy. Putin zabrał głos m.in. w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Wszystko jest już jasne – oświadczył Putin, nawiązując do tragedii z 10 kwietnia 2010 roku.

– Należy ukrócić spekulacje. Była to straszna tragedia. Zrobiliśmy wszystko, żeby ją zbadać. Nie należy wykorzystywać jej dla jakiejkolwiek eskalacji w stosunkach dwustronnych. I tak wszystko jest jasne. Jeśli coś jest niezrozumiałe, niech organy śledcze to badają – stwierdził prezydent Rosji.

Rosyjski prezydent stanowczo oświadczył także, że zwrot wraku Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem, nie jest możliwy, dopóki Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej będzie prowadził śledztwo w sprawie tej katastrofy.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl