Putin i Trump nie rozmawiali o zniesieniu sankcji USA wobec Rosji

Prezydenci Rosji i USA, Władimir Putin i Donald Trump, w rozmowie telefonicznej w sobotę nie poruszyli tematu zniesienia amerykańskich sankcji wobec Federacji Rosyjskiej – oświadczył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, cytowany w niedzielę przez agencję Interfax.

Według wydanego w sobotę komunikatu Kremla, Putin i Trump omówili w sobotę, podczas rozmowy utrzymanej w „pozytywnym i rzeczowym” duchu, „aktualne problemy międzynarodowe, w tym walkę z terroryzmem, sytuację na Bliskim Wschodzie, konflikt arabsko-izraelski, sferę stabilności strategicznej i nierozprzestrzeniania (broni jądrowej), sytuację wokół irańskiego programu jądrowego i Półwyspu Koreańskiego”, a także „główne aspekty kryzysu na Ukrainie”.

W komunikacie strony rosyjskiej nie było wzmianki o sankcjach wobec Rosji.

Stany Zjednoczone ogłosiły sankcje w 2014 roku w reakcji na dokonaną przez Rosję aneksję ukraińskiego Krymu i wspieranie prorosyjskich separatystów w konflikcie zbrojnym we wschodniej Ukrainie.

Trump, który od 20 stycznia sprawuje urząd prezydenta USA, deklarował, że chce dążyć do poprawienia relacji z Rosją i – wbrew ostrzeżeniom m.in. Niemiec i Francji – rozważa złagodzenie lub zniesienie tych restrykcji – przypomina agencja dpa.

Trump rozmawiał w sobotę o Ukrainie także z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i prezydentem Francji Francois Hollande’em.

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl