PSP: 759 interwencji strażaków w związku ze śnieżycami i silnym wiatrem; najwięcej w woj. podlaskim

759 interwencji przeprowadzili strażacy we wtorek w związku z opadami śniegu i silnym wiatrem – poinformował dziś rano rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Krzysztof Batorski. Najwięcej interwencji Państwowa Straż Pożarna odnotowała w województwie podlaskim.

Jak przekazał mł. bryg. Krzysztof Batorski w związku z sytuacją pogodową, intensywnymi opadami śniegu i silnym wiatrem na terenie kraju odnotowano 759 zdarzeń.

„Dotyczyły one głównie usuwania połamanych gałęzi i drzew ze szlaków komunikacyjnych” – poinformował Batorski.

Dodał, że nikt nie ucierpiał.

Najwięcej interwencji strażacy przeprowadzili w województwie podlaskim (300), lubelskim (188) oraz podkarpackim (175).

Na drogach w Podlaskiem wciąż panują trudne warunki, miejscami drogi są czarne i mokre, a na niektórych zalega błoto pośniegowe, ale wszystkie są przejezdne. W regionie wciąż ok. 28 tys. odbiorców pozostaje bez prądu. Synoptycy zapowiadają dalsze opady śniegu, ale już nie tak intensywne.

Magdalena Pękala z IMGW w Białymstoku podała PAP, że w ciągu doby w Białymstoku przybyło 6 cm śniegu i obecnie pokrywa śnieżna wynosi 41 cm, a w Suwałkach spadło 13 cm i pokrywa śnieżna wynosi 39 cm. Synoptycy prognozują, że w regionie temperatura w środę utrzyma się w okolicach 0 st. C, będzie wiał umiarkowany i porywisty wiatr, który może miejscami lokalnie powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Opady śniegu spodziewane są do godzin południowych, później – jak prognozuje IMGW – mają słabnąć i zanikać.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl