fot. PAP/Adam Guz

Komendant Główny PSP: Strażacy nie prowadzą w tym momencie działań ratowniczych

Strażacy nie prowadzą w tym momencie działań ratowniczych – poinformował gen. brygadier Leszek Suski, komendant Główny PSP. Funkcjonariusze spodziewają się wzrostu interwencji w związku z powrotem mieszkańców do zalanych domów.

W urzędzie wojewódzkim w Krakowie odbyło się kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego. W spotkaniu uczestniczył m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Gen. brygadier Leszek Suski powiedział, że fala kulminacyjna, która dotarła do Krakowa, nie wyrządza żadnych szkód.

– Jej wysokość jest troszkę mniejsza niż planowano o jakieś 10 centymetrów. Mamy tutaj nadwyżkę o wysokości 170 cm, jeśli chodzi o wały. Panie premierze, chciałbym zameldować, że żadnych działań ratowniczych w tej chwili nie prowadzimy. Wszystkie działania są działaniami pomocniczymi i te działania na pewno będą wzrastały, ale nie są one związane z jakąś gwałtowną sytuacją pogodową czy jakimiś bardzo trudnymi zdarzeniami – zaznaczył generał brygadier Leszek Suski.

Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia hydrologicznego utrzymuje się w województwach podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim i śląskim. Drugi stopień ogłoszono dla woj. opolskiego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl