Przywódcy „Pruszkowa” ponownie przed sądem

Wyroki skazujące przywódców gangu pruszkowskiego zostały uchylone. Warszawski Sąd Apelacyjny zdecydował, że proces ma ruszyć od nowa.

Dwa i pół roku temu trwający sześć lat proces członków gangu pruszkowskiego zakończył się bulwersującym opinię publiczną wyrokiem. Oskarżeni o napady, porwania, wymuszenia, haracze i nielegalny handel bronią gangsterzy otrzymali niskie kary.

W 2012 roku Sąd Okręgowy wymierzył od 8 lat więzienia do roku w zawieszeniu dla prawie 40 oskarżonych. Jednocześnie uniewinniono domniemanych liderów gangu – Andrzeja Z. „Słowika” i Zygmunta R. – „Bola”.

Od takiego orzeczenia odwołała się Prokuratura żądając powtórzenia procesu. Do tego wniosku przychylił się dziś Sąd Apelacyjny w Warszawie stwierdzając jednocześnie, że Prokuratura nie powinna tworzyć tak gigantycznego aktu oskarżenia. Akta sprawy liczą 57 tys. stron.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl