fot. sxc.hu

Kończą się prace nad nowym prawem restrukturyzacyjnym

Sejm kończy prace nad prawem restrukturyzacyjnym. Rządowy projekt przewiduje pomoc firmom, będącym w trudnej sytuacji finansowej. Ma także na celu ochronę miejsc pracy. W środę projektem ustawy ma się zająć sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

W trakcie posiedzenia komisja zaakceptowała m.in. pakiet poprawek byłego ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego z PO. Zakładają one m.in., że postępowania restrukturyzacyjne i upadłościowe będą prowadzić wydziały gospodarcze sądów okręgowych.

Posłowie PiS-u nie wykluczają złożenia własnych poprawek do projektu ustawy  podczas drugiego czytania. Oczekują jeszcze na stanowisko związków zawodowych ws. ustawy.

Poseł Marek Ast z sejmowej komisji sprawiedliwości tłumaczy, że dotychczasowe regulacje wymagają zmian.

W podkomisji właściwie wielkich zmian do tego dokumentu nie wprowadzono i stąd też moja obawa. Można powiedzieć, że w zasadzie jest to ustawa o rozmiarach wręcz kodeksowych, więc taki szybki proces procedowania budzi obawy, że w samym projekcie może być sporo „min” – mówi poseł Marek Ast.

Drugie czytanie i głosowanie nad propozycją zmian prawdopodobnie odbędzie się na posiedzeniu zaplanowanym na 8-9 kwietnia. Ustawa ma wejść w życie 1 stycznia 2016 r.

RIRM

drukuj