Przewozy Regionalne: zarząd i związkowcy osiągnęli porozumienie płacowe

Jest porozumienie płacowe w Przewozach Regionalnych między zarządem spółki a tamtejszymi organizacjami związkowymi – poinformował we wtorek rzecznik prasowy przewoźnika.

„Strony osiągnęły porozumienie uwzględniające dobro pracowników, możliwości finansowe Spółki i komfort pasażerów” – napisał w przekazanym PAP komunikacie rzecznik prasowy Dominik Lebda.

Jak przypomniał, rozmowy pomiędzy zarządem Przewozów Regionalnych a organizacjami związkowymi trwały od stycznia 2018 roku.

„Ze względu na trwający proces restrukturyzacji wszelkie decyzje finansowe Zarządu musiały być podejmowane rozważnie i odpowiedzialnie. Wola rozwiązania sporu, troska o sytuację finansową pracowników oraz konieczność zapewnienia ciągłości świadczenia usług dla pasażerów pomogły Stronom osiągnąć porozumienie, na mocy którego zostanie wprowadzony pakiet zmian finansowych dla pracowników, a tym samym nie dojdzie do zapowiadanego ewentualnego strajku” – napisał Dominik Lebda.

Rzecznik zapewnił, że zarząd – mając na uwadze dobro pracowników oraz wychodząc naprzeciw organizacjom związkowym – deklaruje „wolę dialogu i dalszych prac nad motywacyjnymi rozwiązaniami płacowymi”.

Od momentu powstania w 2001 r. Przewozy Regionalne miały problemy z płynnością, wynikami finansowymi oraz przekształceniami organizacyjnymi. Do 2015 r. Spółka odnotowywała straty. Konsekwentnie realizowany przez Zarząd PR plan restrukturyzacji, przy wsparciu głównego udziałowca – Agencji Rozwoju Przemysłu – pozwolił od marca 2016 roku na odzyskanie rentowności przez spółkę Przewozy Regionalne.

Przewozy Regionalne to właściciel marki POLREGIO, powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1800 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta prawie 80 mln pasażerów. Pociągi POLREGIO zatrzymują się na ponad 1800 stacjach. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi 27 proc. Większościowym akcjonariuszem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50 proc. i jeden udział).

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl