Związkowcy o parafowanym pakcie gwarancji pracowniczych

Związkowcy z PKP Cargo będą dziś rozmawiać o parafowanym w ubiegłym tygodniu pakcie gwarancji pracowniczych.

Jeżeli rada sekcji zawodowej zaakceptuje ustalenia, jakie strona społeczna zawarła z zarządem PKP Cargo, wkrótce związkowcy i zarząd podpiszą dokument, który otworzy ostatecznie drogę do prywatyzacji przewoźnika.

– Pakt jest parafowany, wstępnie zaakceptowany przez negocjatorów ze strony społecznej, a w tym przypadku ze strony NSZZ „Solidarność”. Natomiast, aby stał się on dokumentem prawnym musi zostać przyjęty z uchwałą rady sekcji zawodowej PKP Cargo NSZZ „Solidarność”. W przypadku akceptacji przez radę ustali się konkretny termin spotkania z zarządem spółki PKP Cargo i zarządem PKP S.A. w celu jego podpisania. W przypadku zaakceptowania go również przez stronę zarządu PKP i zarządu spółki PKP Cargo stanie się dokumentem, który będzie wiązał dwie strony w czasie prywatyzacji spółki – akcentuje Ryszard Lach, przewodniczący Solidarności w PKP Cargo Śląski Zakład Spółki w Tarnowskich Górach.

Pakt gwarancji pracowniczych zawiera regulacje w zakresie gwarancji zatrudnienia, stabilizacji ZUZP, premii prywatyzacyjnej w formie akcji pracowniczych spółki oraz reprezentowania pracowników w organach korporacyjnych.

Obecnie 100 proc. akcji PKP Cargo należy do PKP S.A. Na warszawskiej giełdzie ma być sprzedanych między 25 a 50 proc. akcji przewoźnika minus jedna akcja. Pakiet kontrolny zostanie na razie w rękach PKP S.A.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl