Przesłuchanie Małgorzaty Pęk ws. postawienia członków KRRiT przed Trybunałem Stanu

Sejmowa Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej przesłucha dziś Małgorzatę Pęk, p.o. dyrektora Departamentu Prawnego Biura KRRiT. Prawdopodobnie będzie to ostatnia osoba wezwana w charakterze świadka w związku z rozpatrywanym przez komisję wstępnym wnioskiem dot. postawienia członków KRRiT przed Trybunałem Stanu.

Na jutro zaplanowano ocenę materiału dowodowego, zebranego ws. wniosku.

Członek sejmowej komisji, poseł Krystyna Pawłowicz nie ma złudzeń, że PO, która ma większość w komisji – będzie chciała pozytywnie ocenić materiał.

– To oczywiście nie wyjdzie poza Sejm, nie skończy się sformułowaniem aktu oskarżenia przeciwko nim – wniosku do Trybunału Stanu, dlatego że oni mają większość. Ich kompletnie nie obchodzi prawda. To nie ma znaczenia; to tylko sam fakt, że są oni przesłuchiwani przez komisję. Widać, że po wyjściu, ci wszyscy członkowie Krajowej Rady są rozluźnieni; dla nich to nie jest absolutnie żaden stres. Kompletnie lekceważąco się odzywają – nie będzie mówił, nie pamięta – więc widać, że kompletnie nie ma tutaj żadnej powagi, nie ma tu żadnego zaskoczenia, wszystko z góry jest jasne. Zawsze będzie takie stanowisko, jakie zaprezentuje większość sejmowa – powiedziała poseł Krystyna Pawłowicz.

PiS chce pociągnąć do odpowiedzialności konstytucyjnej Jana Dworaka, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz członków Rady Witolda Grabosia, Krzysztofa Lufta i Sławomira Rogowskiego. Chodzi o nieprzyznanie TV Trwam miejsca na multipleksie.

W ocenie PiS-u, KRRiT w trakcie procesu przyznawania koncesji, dopuściła się dyskryminacji i nierównego traktowania podmiotów. Zarzuca też członkom Rady naruszenie Konstytucji, ustawy o radiofonii i telewizji, Kodeksu postępowania administracyjnego oraz konwencji międzynarodowych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl