Przekaż 1 % podatku na Fundację Nasza Przyszłość

Od 1 stycznia każdy z nas, rozliczając się z Urzędem Skarbowym, może przeznaczyć 1 % swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Wśród nich znajduje się Fundacja Nasza Przyszłość, która od wielu lat kształtuje charaktery dzieci i młodzieży.

Fundacja Nasza Przyszłość uczy i wychowuje w duchu patriotyzmu dzieci i młodzież w szkołach w Szczecinku. Pomaga także studentom z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Organizuje dla dzieci i młodzieży z całej Polski warsztaty dziennikarstwa prasowego, radiowego i telewizyjnego, które podnoszą świadomość medialną.

Fundacja Nasza Przyszłość działa także na rzecz polskiej kultury. Z 1 % dofinansowała produkcję filmu fabularnego „Zerwany kłos”, a niebawem wesprze kolejny projekt filmowy – o św. Bracie Albercie Chmielowskim. Film zrealizują studenci wraz z aktorami scen polskich.

Aby wspomóc Fundację Nasza Przyszłość wystarczy w odpowiedniej rubryce PIT-u wpisać numer KRS  Fundacji – 0000091141, a także wyliczoną wcześniej kwotę 1 % podatku.

– Najważniejsze jest, żeby chcieć, żeby po prostu nie czekać i to zrobić. Ważne jest również, żebyśmy o naszej fundacji i o tym, co fundacja czyni dobrego – powiedzieli naszym sąsiadom, naszym znajomym, bo być może wiele osób nie wie, że Fundacja Nasza Przyszłość jest organizacją pożytku publicznego, która może otrzymywać ten 1 % – powiedziała Lidia Kochanowicz–Mańk, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis.

Specjalny druk dla tych, którzy otrzymują emerytury i renty oraz nie korzystają z żadnych ulg – można znaleźć w ostatnim wydaniu „Naszego Dziennika” z 2017 roku. 

– Tam trzeba tylko wpisać swój nr PESEL, imię, nazwisko, adres urzędu skarbowego i złożyć własnoręczny podpis. Ten druk należy wysłać pocztą albo zanieść do urzędu skarbowego – wyjaśniła Lidia Kochanowicz–Mańk.

W styczniu rozliczają się również osoby, które prowadzą działalność i płacą podatek tzw. zryczałtowany.

– Te osoby do końca stycznia będą rozliczać się na druku PIT-28 i one już również będą mogły przekazać 1 % na rzecz Fundacji Nasza Przyszłość – zaznaczyła dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis.

Fundację będą mogły także wesprzeć osoby, które otrzymują wynagrodzenie z tytułu umów o pracę. Mają one obowiązek rozliczyć się z urzędem skarbowym do końca kwietnia. Z PIT-u rozliczają się również osoby, które prowadzą działalność gospodarczą.

Jeżeli ktoś miałby problem z wypełnieniem wniosku – pomocne informacje znajdzie na stronach internetowych Fundacji Nasza Przyszłość, Fundacji Lux Veritatis, jak również na portalu Radia Maryja [czytaj więcej]. To jednak nie jedyne formy zasięgnięcia informacji.

– Tak, jak co roku, będzie można zadzwonić do Fundacji Nasza Przyszłość czy Lux Veritatis i my będziemy pomagać (…). Można też zebrać dane dotyczące swoich podatków i osobiście zgłosić się do Fundacji Lux Veritatis na ul. Leszno 14 w Warszawie, myślę, że również do Fundacji Nasza Przyszłość w Szczecinku, bądź przesłać PIT-y korespondencyjnie, my to pomożemy wypełnić i odeślemy – powiedziała Lidia Kochanowicz–Mańk.

TV Trwam News/RIRM

drukuj