Jutro w „Naszym Dzienniku” formularz PIT 37

Jutro czytelnicy Naszego Dziennika otrzymają gotowy formularz PIT 37 z wpisanym numerem KRS Fundacji Nasza Przyszłość, która obecnie jest organizacją pożytku publicznemu. Dzięki temu odpisowi będziemy wspierać rozwój dzieła nowej ewangelizacji.

Przekazanie 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na Fundację Nasza Przyszłość jest możliwe dzięki uzyskaniu przez nią statusu organizacji pożytku publicznego. Ta procedura znacznie ułatwia systematyczne wspieranie tego dzieła ewangelizacji.

– Bardzo się cieszę z tego, że w tym roku jest taka możliwość, bo ja wspomagałabym od początku istnienia Radia Maryja i TV Trwam, ale nie mogłam, bo do tej pory nie było tej możliwości – powiedziała pani Janina.  

Do tej pory, czy tego chcieliśmy czy też nie, 1% kwoty zapłaconego przez nas podatku trafiał do instytucji pożytku publicznego. Jeśli zamierzaliśmy wesprzeć Fundację Nasza Przyszłość wówczas konieczna była kolejna wpłata. Teraz wystarczy wypełnić PIT 37 wpisując w odpowiednią rubrykę numer KRS 0000091141 oraz wyliczoną kwotę 1% podatku. W tej inicjatywie słuchacze Radia Maryja wspierają się wzajemnie. Tak jak Pani Łucja Goc radca podatkowy z Gdańska.

 – Udzielamy pomocy po godz. 15, codziennie po Mszy Świętej, w parafii św. Brygidy. Obojętnie czy prowadzący działalność gospodarczą mogą przyjść po porady, czy osoby fizyczne, emeryci, renciści. Przyjmujemy te wnioski i chętnie pomagamy gratis – powiedziała Łucja Goc.

Emeryci i renciści, którzy otrzymali z ZUS PIT 40a także mogą bez dodatkowych wpłat przekazać część zapłaconego urzędowi skarbowemu podatku na rzecz Fundacji Nasza Przyszłość.

– PIT 40a nie zawiera rubryki, w której dokonywane są odliczenia na cele pożytku publicznego – zwróciła uwagę Ewa Pancer, rzecznik ZUS w Gdańsku.

Dlatego, aby wesprzeć Fundację Nasza Przyszłość trzeba sięgnąć po PIT 37. Ten formularz z wpisanym numerem KRS Fundacji będzie załączony do sobotniego wydania „Naszego Dziennika”.

– W najbliższą sobotę w „Naszym Dzienniku” będzie zamieszczony formularz PIT-37, który mogą wypełnić rozliczając swój podatek: pracownicy, zleceniobiorcy, osoby zatrudnione o umowę o dzieło, ale przede wszystkim emeryci lub renciści. W tym formularzu będzie zamieszczone pole z numerem KRS, w którym każdy może przeznaczyć 1% podatku na rzecz Fundacji Nasza Przyszłość. Wystarczy tylko  wpisać swoje dane i wypełnić formularz – powiedział Jakub Wieczorek z „Naszego Dziennika”.

Można także zgłosić się do najbliższego biura poselskiego z prośbą o pomoc w wypełnieniu formularza. Takich porad udziela między innymi biuro poseł Gabrieli Masłowskiej.

– Przychodzi coraz więcej osób chętnych oddać czasem niewielkie kwoty, ale to też jest bardzo cenne, na Fundację Nasza Przyszłość. Bardzo chętnie włączamy się w tę akcję   Pomagamy jeśli jest taka potrzeba – powiedziała Gabriela Masłowska.

– Ludzie cały czas przychodzą. Oprócz tego, że wyliczam 1% podatku do przekazania na Fundację Nasza Przyszłość to również rozliczam PIT-y – powiedziała Monika Białkowska z biura poselskiego.

Wykaz biur poselskich udzielających pomocy przy wypełnianiu formularza PIT 37 można znaleźć na stronie Radia Maryja [ZOBACZ

Warto pamiętać, że Urzędy Skarbowe nie mają prawa odmówić przyjęcia prawidłowo wypełnionego formularza, w którym wskazujemy Fundację Nasza Przyszłość jako adresata naszej wpłaty. Niestety takie sytuacje zdarzały się z czego musiał się tłumaczyć w Sejmie wiceminister finansów Jacek Kapica. Urzędy powinny mieć dostęp do listy instytucji pożytku publicznego.

 

 

TV Trwam News

drukuj