fot. PAP/Leszek Szymański

Przed II turą wyborów samorządowych zakaz agitacji politycznej obowiązuje na terenie całego kraju

Agitacja wpływa na wyborców bez względu na to, gdzie jest prowadzona; jej zakazu należy zatem przestrzegać na terenie całego kraju – mówił szef PKW Sylwester Marciniak przed rozpoczęciem ciszy wyborczej poprzedzającej drugą turę wyborów samorządowych.

W najbliższą niedzielę, w drugiej turze wyborów samorządowych, wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów w 748 gminach i miastach. Głosowanie odbędzie się m.in. w 60 miastach prezydenckich, w tym w 9 miastach wojewódzkich: Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Toruniu, Wrocławiu i Zielonej Górze.

Na piątkowej konferencji prasowej szef Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak podkreślił, że kampania wyborcza kończy się 24 godziny przed dniem ponownego głosowania.

„Szeroki zasięg oddziaływania mediów oraz internetu powoduje, że agitacja wyborcza wpływa na wyborców w gminach i miastach, w których przeprowadzane jest głosowanie, (…) bez względu na to, gdzie prowadzone są działania agitacyjne. Zakazu agitacji należy zatem przestrzegać na terenie całego kraju” – wskazał.

Sylwester Marciniak doprecyzował również, że kampanię mogły prowadzić wyłącznie te komitety wyborcze, których kandydaci uczestniczą w niedzielnym głosowaniu.

„Komitety wyborcze, których kandydaci w nim nie uczestniczą, nie mogą pozyskiwać środków finansowych po dniu 7 kwietnia” – dodał.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl