Prezes PiS: Musimy zwyciężyć w Polsce

Musimy zwyciężyć w Polsce. Musimy otworzyć drogę do prawdziwej Rzeczpospolitej – powiedział w piątek podczas regionalnej konwencji samorządowej Prawa i Sprawiedliwości w Gdańsku prezes PiS Jarosław Kaczyński.

„Dzięki mocnym listom wyborczym, ale przede wszystkim dzięki waszej pracy, pracy i przekonywaniu – wiem, że to jest tutaj bardzo trudno, ale musicie to potrafić – musimy tutaj zwyciężyć. Musimy zwyciężyć w Polsce. Musimy otworzyć drogę do prawdziwej Rzeczpospolitej” – powiedział prezes PiS.

Jarosław Kaczyński dodał: „Ja już nie mówię o numerach, ja mówię o tej Rzeczpospolitej, która wyrasta z najpiękniejszej polskiej tradycji, której zwieńczeniem była >>Solidarność<<”.

„Pamiętajcie państwo, bo czasem warto też wspomnieć o czymś z historii, o czymś, co mnie akurat mocno bezpośrednio dotyczy, interesuje. >>Solidarność<< powstała nie 31 sierpnia. Sensu stricto powstała 17 września i brał udział w tej operacji – i to (był) znaczący udział – mój świętej pamięci brat” – powiedział prezes PiS.

„Jakoś tam malutki także i ja” – dodał.

PAP/RIRM

drukuj