fot. https://twitter.com/hrc_memorial

Protesty w Rosji. Zatrzymano szefa polskiej sekcji Memoriału

Podczas protestu w Moskwie policja zatrzymała działaczy stowarzyszenia Memoriał – najstarszej pozarządowej organizacji w Rosji. Aresztowany został szef polskiej sekcji Memoriału.  

Aleksandr Gurajnow i Oleg Orłow wyszli na ulice Moskwy w geście sprzeciwu wobec trwającej na Ukrainie wojny. Protestowali na placu obok Teatru Bolszoj. W rękach trzymali banery z antywojennymi hasłami.

Po zaledwie kilku minutach na miejsce przyjechała policja i zabrała ich na komisariat. Jeden z zatrzymanych, Aleksandr Gurjanow, jest szefem polskiej sekcji Memoriału – stowarzyszenia, które od ponad 30 lat zajmuje się badaniem represji politycznych na Polakach popełnianych w Związku Sowieckim, w tym przede wszystkim zbrodni katyńskiej.

Od kilku lat organizacja przez władze rosyjskie uznawana jest za „zagranicznego agenta”. Wydano rozkaz o jej likwidacji.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl