fot. pixabay.com

Ukraina chce oficjalnego uznania Rosji za państwo terrorystyczne

Ukraina domaga się kolejnych sankcji dla Rosji oraz uznania jej oficjalnie za państwo terrorystyczne.

Rosja nie ustępuje. W czwartek przeprowadziła kolejny atak rakietowy. Na Mikołajów na południu Ukrainy spadło co najmniej 10 pocisków, raniąc cywilów.

Prawdziwy dramat odegrał się w czwartek w Winnicy. Za cel Rosjanie obrali sobie po raz kolejny obiekty cywilne.

W środku byli ludzie, ćwiczyli do koncertu, który miał się odbyć wieczorem – mówił Oleksandr Kutovyi ze służb ratunkowych w Winnicy.

Ostrzał Winnicy po raz kolejny udowodnił, że Rosja oficjalnie powinna zostać uznana za państwo terrorystyczne – wskazał Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy.

– Żadne inne państwo na świecie nie stwarza takiego zagrożenia terrorystycznego jak Rosja. Żadne inne państwo na świecie nie pozwala sobie codziennie niszczyć pokojowych miast i zwykłego ludzkiego życia za pomocą rakiet samosterujących i artylerii rakietowej. W wyniku zaledwie jednego uderzenia rakietowego w nasze miasto Winnica zginęły 23 osoby. Troje dzieci poniżej 10 roku życia. I niestety nie jest to jeszcze ostateczna liczba. Trwa usuwanie gruzu. Są zaginieni, a wśród hospitalizowanych ciężko ranni – podkreślił.

W cieniu tych wydarzeń, prezydent ponowił stanowczy apel o kolejne sankcje wobec Kremla.

Nadszedł czas, aby demokratyczny świat umieścił to wszystko w odpowiednich instrumentach prawnych: status państwa terrorystycznego dla Rosji, specjalny trybunał ds. rosyjskiej agresji, specjalny mechanizm kompensacyjny, który skieruje fundusze państwa terrorystycznego do tych, których niszczy. I oczywiście nowe sankcje za terror – zaakcentował Wołodymyr Zełenski.  

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl