fot. pixabay.com

Rosja zakazała 384 japońskim parlamentarzystom wjazdu na swoje terytorium

Rosyjskie władze nałożyły w piątek sankcje wizowe na 384 członków parlamentu Japonii – przekazała agencja Reutera za oświadczeniem rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

Moskwa poinformowała, że podjęto środki przeciwko tym, którzy „przyjęli nieprzyjazną, antyrosyjską postawę”.

Agencja Kyodo podała, że wśród deputowanych objętych rosyjskim zakazem wjazdu są dwaj byli premierzy Japonii Taro Aso i Yoshihide Suga.

W maju Rosja nałożyła sankcje na 63 japońskich przedstawicieli władz, w tym na premiera kraju Fumio Kishidę, którego rząd Moskwa oskarżyła o „bezprecedensową antyrosyjską kampanię”. Ówczesne sankcje Moskwy polegały na bezterminowym zakazie wjazdu do Rosji objętych nimi osób.

Japonia przyłączyła się do wielu spośród sankcji nałożonych na Rosję z powodu jej inwazji na Ukrainę, w tym zamroziła aktywa Putina i jego bliskich współpracowników, a także rosyjskich oligarchów. Wprowadziła również restrykcje dotyczące eksportu do Rosji zaawansowanych technologii.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl