Dr Leszek Pietrzak: możliwe kolejne rosyjskie prowokacje

Eksperci zajmujący się kwestiami bezpieczeństwa spodziewają się kolejnych prowokacyjnych działań ze strony Rosji. W środę dwa rosyjskie samoloty bojowe wielokrotnie przeleciały w pobliżu amerykańskiego niszczyciela rakietowego na wodach międzynarodowych na Bałtyku.

Z powodu działań Rosjan odwołano zaplanowane operacje lotnicze polskiego śmigłowca.

Dr Leszek Pietrzak, były pracownik Biura Bezpieczeństwa Narodowego, zwraca uwagę, że w ostatnich kilkunastu latach dochodziło do takich prowokacji m.in. na Morzu Śródziemnym. Ekspert spodziewa się kolejnych incydentów.  

– Takich sytuacji będziemy mogli się spodziewać więcej. Myślę, że Rosjanie wejdą na jeszcze wyższy poziom i przeprowadzą taką „mega” prowokację wobec jakiegoś państwa. I myślę, że będzie dotyczyło to członka Paktu Północnoatlantyckiego – ocenia dr Leszek Pietrzak.

Europejskie dowództwo sił zbrojnych USA wyraziło „głębokie zaniepokojenie tymi niebezpiecznymi i nieprofesjonalnymi rosyjskimi manewrami lotniczymi”.

Podkreślono, że takie działania mogą prowadzić do niepotrzebnego wzrostu napięć między krajami i że ich rezultatem mogłaby być „błędna kalkulacja lub wypadek, mogący spowodować poważne obrażenia lub ofiary śmiertelne”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl