Kolejne skandaliczne błędy Rosjan przy identyfikacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej

Po dotychczasowych ekshumacjach szczątków ofiar katastrofy smoleńskiej wychodzą na jaw kolejne nieprawidłowości. Jak informuje dziennik „Super Express”, w grobie stewardesy Natalii Januszko śledczy znaleźli trzy dłonie. Prokuratura jednak nie potwierdza tych informacji.

Jeden z z prokuratorów przyznaje w rozmowie z dziennikiem, że kolejne badania potwierdziły szereg skandalicznych błędów popełnionych przy identyfikacji ciał.

Poseł Andrzej Melak, którego brat zginął pod Smoleńskiem, wskazuje, że to kolejny dowód na to, że ponowne badania szczątków ofiar były konieczne.

– To jest jeszcze jeden dowód na to, że badania prokuratorskie, które zostały zlecone przez prowadzącą śledztwo prokuraturę, mają sens i są potrzebne – podkreśla Andrzej Melak.

Z kolei na warszawskich Powązkach Wojskowych przeprowadzono dziś szesnastą ekshumację. Wydobyto szczątki z grobu mec. Stanisława Mikkego, sędziego Trybunału Stanu i wiceprzewodniczącego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

W najbliższych dniach ma zostać ekshumowana jeszcze jedna osoba. Na kwiecień zaplanowano kilka kolejnych ekshumacji.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl