Protesty przed siedzibą niemieckiego producenta

Od wczoraj ruszyły pikiety przed siedzibą niemieckiego producenta firanek ADO w Legnicy. Sprawa dotyczy szwaczki, która w końcu marca, popierając śląski strajk generalny, wywiesiła na terenie zakładu związkową flagę. Z tego powodu prezes tej firmy pochodzenia niemieckiego dyscyplinarnie zwolnił kobietę. Sprawa trafiła do sądu.

Do przyszłego wtorku związkowcy z regionu przeprowadzą serię pikiet. Między 13.30 -14.30 przed bramą zakładu będą domagali się przywrócenia do pracy swojej koleżanki. Jeśli to nie pomoże, w środę 24 kwietnia odbędzie się duża manifestacja. Kolejnym aktem presji na pracodawcę będzie manifestacja ogólnokrajowa.

W obronie zwolnionej pracownicy list do kanclerz Angeli Merkel i prezydenta Joachima Gaucka wysłał szef największej organizacji związkowej w regionie „S” KGHM-u Józef Czyczerski.

– Uznałem, że powinienem wystosować pismo do niemieckiej kanclerz i prezydenta Joachima Gaucka, które będzie informować o tym, co wyczyniają tzw. biznesmeni niemieccy na terenie Polski, gdzie szykanuje się legalnie działających związkowców i to spod znaku „Solidarności”. Często kanclerz czy  prezydent Niemiec w jakichś oficjalnych wystąpieniach odwołują się do ideałów „Solidarności”, często też mówią o tym, że Niemcy zawdzięczają „Solidarności” to, że runął mur berliński. Okazuje  się, że ci ludzie związani z państwem niemieckim zachowują się trochę jakby mieli do czynienia z państwem nieeuropejskim – stwierdził.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl