fot. twitter.com/Greenpeace_PL

Protesty aktywistów Greenpeace przed siedzibą Lasów Państwowych

Aktywiści Greenpeace nie dają o sobie zapomnieć. Tym razem poprzez akcję happeningową protestowali przed siedzibą Lasów Państwowych.

 „Nie tnijcie” – taki napis aktywiści Greenpeace wylepili na siedzibie Lasów Państwowych. Później obsypali budynek trocinami.

Musiała interweniować policja. Aktywiści zostali zatrzymani. W ten sposób Greenpeace chciał zażądać, by 15 procent najcenniejszych lasów było wolnych od wycinek. Lasy Państwowe nie czekały z odpowiedzią.

– Cieszy, że Greenpeace dostrzegł, że po stuleciu prowadzenia gospodarki leśnej mamy na obszarze zarządzanym przez leśników wiele „najcenniejszych lasów” – zamiast opowiadać, że to nie lasy, lecz „plantacje desek”. Troska jest jednak zbyteczna – poinformowały Lasy Państwowe.

W resorcie środowiska akcja aktywistów została odebrana jako szukanie rozgłosu. O tym, że Greenpeace dba o interes własnej organizacji, a nie przyrody mówiła m.in. wiceminister Małgorzata Golińska.

– O przyrodę trzeba dbać. Leśnicy to robią. Trzeba dbać o zachowanie gatunków, przywracanie gatunków, bioróżnorodność i stabilność lasów. Tylko tego się nie robi atakując szyby w jakimś budynku, bo happeningiem jeszcze nikt przyrodzie nie pomógł – powiedziała wiceminister środowiska Małgorzata Golińska.

Resort środowiska wytyka aktywistom przymykanie oczu na prawdziwe problemy polskiej przyrody, m.in. opieszałość w usuwaniu skutków awarii w oczyszczalni „Czajka”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl