Protest w sprawie oleju opałowego zakończony pomyślnie

Akcja protestacyjna Komitetu Koordynującego Dystrybutorów Oleju Opałowego zakończyła się pomyślnie. Jednak Komitet zapowiada dalsze interwencje ws. przedsiębiorców.

Podczas wczorajszej pikiety jej uczestnicy wystąpili o możliwość spotkania z prezesem  Naczelnego Sądu Administracyjnego. Propozycja została pozytywnie odebrana, lecz to nie koniec batalii o lepszy byt wielu przedsiębiorstw – wskazuje Komitet.

Według niego, sprzedawcy oleju opałowego zmagają się z ogromnymi trudnościami finansowymi. Co więcej, od lat za najdrobniejsze uchybienia nękani są przez organy podatkowe horrendalnymi karami. Na skutek tego tysiące firm upada.

Jak wskazuje Sławomir Szymankiewicz, wiceprzewodniczący Komitetu Koordynującego Dystrybutorów Oleju Opałowego, efekty zostały osiągnięte, lecz zespół nie zaprzestanie swoich działań.

– Przy okazji pikiety wystąpiliśmy do prezesa NSA o możliwość spotkania. Odpowiedź była pozytywna. Umówiliśmy się na spotkanie z prezesem NSA w Warszawie. Oceniamy tę pikietę pozytywnie. Efekty, których oczekiwaliśmy zostały osiągnięte. Mamy złożone skargi do Trybunału Konstytucyjnego, tych skarg jest ok. pięciu. Czekamy na ich rozpatrzenie. Złożone są skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, do Rzecznika Praw Obywatelskich. Setki, jeśli nie tysiące spraw jest w dalszym ciągu w sądach. Dróg naszych starań jest wiele, ale one do tej pory nie zyskały aprobaty – mówił Sławomir Szymankiewicz.

Komitet kierował już skargi do sądów, premiera, parlamentu oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Jednak jak dotąd nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów. Branża skierowała również 5 skarg do TK, te także nie zostały rozpatrzone.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl