fot. https://pixabay.com/

Protest rolników we Włocławku. 20 traktorów blokuje centrum miasta

Około 20 traktorów blokuje ulicę w centrum Włocławka w ramach protestu rolników. Organizatorzy zamierzają prowadzić swoje działania przez 24 godziny. Przepuszczane są tylko pojazdy komunikacji miejskiej. Reszta kierowców musi wybierać objazdy.

Protest AGROunii odbywa się na odcinku Alei Fryderyka Chopina od skrzyżowania z ul. Bojańczyka do skrzyżowania z ul. Starodębską. To centrum Włocławka i okolice biura poselskiego wiceminister rolnictwa Anny Gembickiej.

„Obecnie na miejscu jest ok. 20 traktorów, ale będą one cały czas dojeżdżać. Przepuszczamy tylko autobusy komunikacji miejskiej. Reszta pojazdów musi kierować się na objazdy. Zostaniemy całą noc, bo protest ma trwać 24 godziny. Przywieźliśmy grille i ławeczki, więc jesteśmy przygotowani” – powiedział jeden z organizatorów Michał Taczek.

Włocławka policja zabezpiecza miejsce zdarzenia i pilnuje porządku. Służby prasowe KMP we Włocławku nie szacują wielkości zgromadzenia i odsyłają w tej sprawie do organizatorów.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl