fot. PAP/Radek Pietruszka

Protest przedsiębiorców w Warszawie. Policja udrażnia ruch  

Kierowcy uczestniczący w strajku przedsiębiorców blokują Rondo Dmowskiego. Domagają się m.in. odmrożenia gospodarki. Policja udrażnia ruch w centrum stolicy.

Przedsiębiorcy z wielu regionów Polski przyjechali do Warszawy, aby zaprotestować przeciw „zamrożeniu gospodarki” z powodu pandemii koronawirusa. Jeżdżą wokół Ronda Dmowskiego i trąbią.

„Na rondzie Dmowskiego są utrudnienia w ruchu” – potwierdził rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Poinformował, że w okolicy ronda działania prowadzą policjanci z wydziału prewencji i drogówki. Sylwester Marczak wyjaśnił, że policjanci prowadzą kontrole kierowców, a jeżeli dojdzie do naruszenia przepisów, karzą ich mandatami lub wystawiają skierowania do sądu.

W proteście uczestniczy m.in. kandydat na prezydenta Paweł Tanajno.

„Domagamy się spotkania z Morawieckim” – powiedział Tanajno w relacji z protestu na facebooku.

Wyjaśnił, że protestujący chcą przekonać premiera, aby pieniądze na pomoc przedsiębiorcom „nie były marnotrawione przez machinę urzędniczą”.

Paweł Tanajno podkreślił, że protestujący nie godzą się na „upadlanie polskiego narodu” walczą przeciw zamrażaniu gospodarki. Domagają się możliwości swobodnego prowadzenia swoich przedsiębiorstw. Nie chcą zwalniać pracowników.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl