fot. PAP/Leszek Szymański

Prokuratura wszczęła śledztwo po czwartkowym ataku na plebanii przy warszawskim kościele

Prokuratura Rejonowa Warszawa–Wola wszczęła śledztwo po tragedii, do jakiej doszło w czwartek na plebanii przy kościele pod wezwaniem świętego Augustyna na warszawskim Muranowie.

Do ataku doszło w czwartek około godziny 17.00. Na plebanię muranowskiego kościoła wtargnął 40–letni napastnik, który śmiertelnie ranił znajdującego się tam 64-letniego Marka T. – ojca jednego z księży archidiecezji warszawskiej.

Agresor zaatakował także księdza, który stanął w obronie mężczyzny. Duchowny nie odniósł poważnych obrażeń. Marek T. po reanimacji został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. Mężczyzna miał liczne złamania kości czaszki. Do szpitala trafił także napastnik, który stracił przytomność po obezwładnieniu go przez policję. Jak podała prokuratura, agresor to Jan B. zawodnik sztuki walki. Od 40-latka pobrano materiał do badań na zawartość w organizmie alkoholu lub innych środków odurzających.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl