Prokuratura umorzyła śledztwo ws. PLL LOT

Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo ws. nieprawidłowości, jakich miał się dopuścić zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT. Prokuratura podała, że nie dopatrzyła się „znamion czynu zabronionego”.

Zawiadomienie w tej sprawie złożyli w grudniu 2013 r. posłowie PiS Adam Kwiatkowski, Maciej Małecki i Dawid Jackiewicz. Teraz parlamentarzyści złożyli też zażalenie na decyzję prokuratury – mówi Maciej Małecki.

– Wytykamy w tym zażaleniu kilka uchybień, których w naszej ocenie dopuściła się prokuratura polegających m.in. na tym, że nikt z nas składających zawiadomienie nie został przesłuchany. Prokuratura umarza postępowanie w tak ważnej sprawie – zaznaczył Maciej Małecki.

Posłowie zarzucają prezesowi PLL LOT Sebastianowi Mikoszowi oraz byłemu członkowi zarządu spółki Tomaszowi Balcerzakowi m.in. „wyrządzenie szkody majątkowej wielkich rozmiarów” dla spółki.

Chodziło o wybór firmy, która ma się zajmować obliczaniem emisji CO2 oraz podpisanie niekorzystnej dla PLL LOT umowy z brytyjską firmą Monarch na obsługę boeingów 787 dreamliner.

Posłowie zwrócili uwagę na niewykorzystywane samoloty embraer, i wytknęli prezesowi, że prezentując wyniki finansowe spółki za pierwszych osiem miesięcy 2013 r. podał stratę zaniżoną o 37 mln zł.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl