H. Kowalczyk: Będzie doniesienie do prokuratury ws. przetargu na autobusy dla wojska

Jeśli chodzi bezpośrednio o tego, który spóźnił się ze złożeniem dokumentów w zw. z przetargiem na autobusy dla wojska, to pójdą doniesienia do prokuratury – zapowiedział przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

Jak informowało RMF FM, wskutek opóźnienia władze Autosanu pozbawiły firmę szansy na zdobycie zamówienia od armii wartego prawie 30 mln zł. Chodzi o przetarg na autobusy dla wojska. Autosan starał się o start w przetargu na 18 autobusów, jednak jego ofertę odrzucono, bo została złożona 20 minut po czasie. W efekcie do przetargu wystartował tylko jeden dostawca – niemiecka firma MAN – i to ona wygrała postępowanie.

Pod koniec sierpnia w Radiu Wnet prezes Autosanu Michał Stachura zapewnił, że spółka była przygotowana do tego zamówienia. Jak poinformował, złożenie oferty przekazał głównemu dyrektorowi handlowemu spółki na jego własną prośbę.

„Na pewno nie było tutaj przypadku” – ocenił wówczas.

Sprawę skomentował w środę w RMF FM przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Minister poinformował, że zostanie złożone doniesienie do prokuratury w związku ze spóźnieniem się ze złożeniem dokumentów przetargowych.

„Jeśli chodzi o samą tę przyczynę, czyli bezpośrednio tego, który nie złożył, to takie doniesienia pójdą” – zapowiedział.

Dodał, że „trudno jest oceniać intencje innych”, ale w przypadku „dyrektora, który się spóźnił z dokumentami” mamy do czynienia z faktami.

Minister pytany, czy  „poleciały głowy” w związku z przetargiem, potwierdził, że decyzje personalne zapadły, ale najpierw „muszą się dowiedzieć o tych decyzjach zainteresowani”. Zaznaczył, że w odpowiednim momencie zostaną one ogłoszone.

Pytany, czy prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej może być spokojny o stanowisko, Henryk Kowalczyk odparł: „uważam, że tak”. W sprawie szefa Autosanu zapowiedział, że „tu będziemy rozmawiać”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl