(fot.PAP)

Prokuratura bada doniesienie ws. Amber Gold

Warszawska prokuratura okręgowa bada czy wszcząć śledztwo o możliwym inwestowaniu środków operacyjnych Agencji Wywiadu w Amber Gold. Zawiadomienie złożył poseł PiS Tomasz Kaczmarek.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapewnia, że żadna polska służba specjalna nie lokowała tam środków z funduszu operacyjnego.

Warszawska prokuratura prowadzi postępowanie dotyczące Agencji Wywiadu jednak jego przedmiotem jak wcześniej informowała jedna z gazet nie jest sprawa inwestowania pieniędzy w parabankach.

W przyszłym tygodniu Tomasz Kaczmarek zostanie przesłuchany jako osoba zawiadamiająca  – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura. Dodał, że po tej czynności zapadnie decyzja, czy wszczynać śledztwo w tej sprawie.

W dniu 20 września 2012 roku do tutejszej prokuratury wpłynęło  zawiadomienie Tomasza Kaczmarka dotyczące gospodarności przy zarządzaniu mieniem funduszu operacyjnego Agencji Wywiadu. Przedmiotowe zawiadomienie zostało zarejestrowane w prokuraturze i w tej sprawie jest prowadzone postępowanie sprawdzające. Pierwszą czynnością sprawdzająca w ramach tego postępowania, będzie uzupełniające przesłuchanie w charakterze świadka Tomasza Kaczmarka – poinformował Dariusz Ślepokura

 

Wypowiedź Dariusza Ślepokury

Audio MP3
Pobierz

 

 RIRM

drukuj