Prok. Pasionek: do końca roku chcemy przeprowadzić 10 ekshumacji

Do końca roku chcemy przeprowadzić 10 ekshumacji; zakończenie wszystkich jesienią lub zimą 2017 roku – poinformował w środę zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek na konferencji poświęconej aktualnemu stanowi śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.

„W tym roku kalendarzowym mamy zaplanowanych 10 ekshumacji. Chcemy je przeprowadzić” – powiedział w środę Pasionek.

Jak dodał, ekshumacje wszystkich ofiar katastrofy być może będą zakończone jesienią lub zimą 2017 r. „Żadnego terminu nie jesteśmy w stanie zdeklarować” – podkreślił. Chodzi o ciała 83 ofiar, których sekcji nie przeprowadzono w Polsce ani których nie spopielono.

Pasionek zaznaczył, że przeprowadzenie ekshumacji jest to „ogromna i trudna” operacja.

 

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl