„Związki partnerskie” zagrożeniem dla rodziny i małżeństwa

Projekty dotyczące tzw. związków partnerskich to ogromne zagrożenie dla małżeństwa, dzieci, rodziny i przyszłości kraju – powiedział inżynier Antonii Zięba, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Sejm zajmie się dziś projektami autorstwa PO, Ruchu Palikota i SLD, które m.in. dają tzw. parom homoseksualnym możliwość zawarcia związku.

Polska Federacja Ruchów Obrony życia zaapelowała do posłów o odrzucenie projektów oraz działanie na rzecz wzmocnienia polskich rodzin, w tym poprzez przygotowanie Narodowego Programu Polityki Rodzinnej.

– To, co szykują te projekty jest ogromnym zagrożeniem dla rodziny, dla małżeństwa, dla dzieci oraz dla przyszłości kraju. To jest bardzo dziwna polityka niektórych naszych partii, ugrupowań. Kiedy mamy zapaść demograficzną, rosnące ubóstwo wprowadza się pod obrady Sejmu tematy bardzo niebezpieczne. Tym samym zabiera się czas naszym parlamentarzystom, naszym władzom na rozwiązanie rzeczywistych problemów polskich rodzin – powiedział inżynier Antonii Zięba, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Za odrzuceniem projektów będą głosowały Kluby Parlamentarne PiS i Solidarna Polska.

– Uważamy, że w czasach, kiedy w Polsce najważniejszym wyzwaniem – polską racją stanu jest sprostanie niżowi demograficznemu, najważniejszym czynnikiem, który może poprawić właśnie tę sytuację jest instytucja rodziny. Polska rodzina musi być silniejsza, a nie słabsza. Natomiast tzw. związki partnerskie – to jest taka próba stworzenia furtki prawnej, która będzie zawsze alternatywą w stosunku do rodziny. Nie powinniśmy tworzyć alternatyw w stosunku do instytucji rodziny. Powinniśmy wzmacniać tą poniewieraną i osłabioną instytucję. Jeżeli ustawa o związkach partnerskich zostanie przyjęta, będzie to kolejny dowód na to, że polskiemu rządowi zależy na tym, aby polską rodzinę całkowicie zniszczyć – powiedział poseł Patryk Jaki, rzecznik Solidarnej Polski.

RIRM

drukuj