„Projekt Maja” pomaga syryjskim dzieciom

W ramach projektu działań społecznych „Maja” partii konserwatywnych zrzeszonych w AECR, kilkunastu parlamentarzystów z Wielkiej Brytanii, Polski, Finlandii i Danii uczestniczy w akcji pomocy dla uchodźców syryjskich.

Grupę parlamentarzystów z Polski reprezentowali posłowie: Jolanta Szczypińska, Tomasz Latos, Marek Matuszewski, Maks Kraczkowski oraz  Andrzej Jaworski.

Tymczasem w konflikcie syryjskim cierpią przede wszystkim dzieci. W ramach akcji parlamentarzyści wybudowali boisko. Co więcej dzięki mobilizacji parlamentarzystów z całego świata uchodźcy zobaczyli, że nie są Europie obojętni – podkreśla  poseł Andrzej Jaworski.

– W ramach wspólnej akcji wybudowaliśmy dla tych dzieci boisko. To był taki element, który chcieliśmy tam zostawić. Łącznie przy budowie tego boiska przez kilka dni pracowało kilkadziesiąt osób z kilku państw europejskich, w tym parlamentarzyści kilku państw, obserwatorzy niezależni. Myślę, że to jest ważne, że te osoby które bardzo często straciły nadzieję, że ktokolwiek się nimi interesuje zobaczyły, że ludzie w Europie nie tylko się nimi interesują, ale także chcą im pomagać – mówił poseł Andrzej Jaworski.

Przypomnijmy, w trwającej od 15 marca 2011 roku wojnie domowej w Syrii zginęło około 100 tysięcy osób a kilka milionów musiało uciekać. Rząd Turcji w pobliżu granicy z Syrią wybudował obozy dla uchodźców. Jeden z nich powstał już 11.02.2013. Obecnie w obozie dla uchodźców przebywa ponad 5100 osób.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl