Prof. Szeremietiew: Rakiety Iskander są wymierzone w Polskę

Prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony, nie wyklucza, że Rosja może zrzucić bombę atomową na Polskę. Rakiety Iskander są już wymierzone w nasz kraj.

Prof. Romuald Szeremietiew w rozmowie z Radiem Maryja podkreślał, że Polska jest dziś traktowana przez Moskwę jak wróg. Przypomniał, że w obwodzie kaliningradzkim znajdują się Rakiety Iskander, które są wymierzone w terytorium Polski. Szef Biura Inicjatyw Obronnych przy Akademii Oborny Narodowej mówiąc o potencjalnym ataku na nasz kraj, stwierdził, że obrona Polski mogłaby trwać od kilkunastu dni do kilku godzin. Wszystko zależy od rodzaju agresji.

– Widzimy, że Rosja ma cały wachlarz agresywnych działań, również jeżeli chodzi o użycie siły zbrojnej. Od różnego rodzaju działań pośrednich, w które siły zbrojne Rosji wydają się być niezaangażowane, poprzez grożenie bronią atomową. Cały czas wydaje się wszystkim, że uderzenie atomowe jest niemożliwe. Przypomnę, że Federacja Rosyjska, prezydent Rosji podpisał tajną instrukcję o użyciu broni atomowej przeciwko państwom, które jej nie posiadają. Oznacza to, że Polska jest pomijana jako jakiś obiekt – zwracał uwagę prof. Romuald Szeremietiew.

Dziś także Wojskowa Komenda Uzupełnień rozpoczęła zapisy na odbycie szkoleń wojskowych. Litwa natomiast, w związku z wojną na wschodzie Ukrainy, powraca do obowiązkowego naboru do służby wojskowej. Będzie on obowiązywał 5 lat.

Rozmowa z prof. Romualdem Szeremietiewem [Słuchaj]

RIRM

drukuj