fot. piotrowski.org.pl

Prof. Piotrowski: Świętujemy, gdy UE jest w jednym z najpoważniejszych kryzysów

Odnosząc się do nastrojów po podpisaniu Deklaracji Rzymskiej, prof. Mirosław Piotrowski ocenił, że „Świętujemy w sytuacji, gdy Unia Europejska jest w jednym z najpoważniejszych kryzysów”. Eurodeputowany był gościem wtorkowych „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Polityk w rozmowie z o. Dariuszem Drążkiem CSsR wskazywał, że wystąpienie Wielkiej Brytani z Unii Europejskiej jest poważnym problemem.

– Świętujemy w przeddzień formalnej notyfikacji przez Wielką Brytanię opuszczenia naszej wspólnoty – i to przez jednego z największych członków Unii, jednego z największych płatników netto do Unii Europejskiej. Tej rany, tej wyrwy nie da się przypudrować – powiedział prof. Mirosław Piotrowski.

Gość Radia Maryja nawiązał do kryzysu uchodźczego, z którym aktualnie mierzy się Unia Europejska. Przypomniał, że rząd Platformy Obywatelskiej – „w kontrze do wcześniejszych ustaleń z Grupą Wyszehradzką” – zadeklarował przyjęcie uchodźców.

– Stało się to kością niezgody, gdyż zezwolenie na tego typu mechanizm może mieć bardzo poważne skutki. I te skutki widzimy w innych krajach, nie tylko w Niemczech, a także w krajach skandynawskich, które kłócą się o uchodźców (…). Obecna formacja rządząca w Polsce, wraz ze swoim liderem stawia jasno sprawę i nie godzi się na przymusową relokację uchodźców w naszym kraju – podkreślił poseł do europarlamentu.

Prof. Mirosław Piotrowski przypomniał też, że nie wszystkie kraje są za przyjęciem imigrantów.

– Inne kraje, takie jak Hiszpania, Austria, Węgry czy też Słowacja nie kwapią się do tego, żeby przyjmować imigrantów. (…) Nie można zmuszać krajów członkowskich do tego, aby przyjmowały wbrew swojej woli tak ogromną rzeszę imigrantów – powiedział profesor.

RIRM

drukuj